- Accueil
- Milyen adatbázisok készültek a projekt során?
Milyen adatbázisok készültek a projekt során?
A projekt egyik fő eredménye az országspecifikus emissziós faktorokból álló nemzeti adatbázis fejlesztése, mely a karbonlábnyom meghatározásában és végrehajtásában segíti a szervezeteket minden egyes országból. Így az 5 nemzeti adatbázis minimum 300 emissziós faktort tartalmaz, melyből 150 országspecifikus EF. Az emissziós faktorok bármely számítási folyamat kulcsfontosságú részét képezik, ezért a standard adatok használata nemzeti szinten meghatározó.
Az elérhető emissziós faktor adatbázisok a főbb szektorok kibocsátásaira összpontosulnak (energia, hűtőközegek, áru- és személyszállítás, hulladékkezelés, mezőgazdasági termékek, vegyi anyagok, üvegek, papírok, fémek beszerzése).
A nemzeti adatbázisok főbb szektorai egy módszertani felépítést követve biztosították az adatbázisok közötti egységességet.
Folyamat neve: A tevékenység jellemzőjére utaló név. A folyamat választott neve a projekt során végig egységes és állandó kell, hogy legyen. Bármely más megnevezés is megadható a szinonima oszlopban.
Clim’Foot ID: Két országjelölő nagybetűből és 5 számjegyből álló azonosító. Amennyiben olyan adat kerül felhasználásra, mely szerzői jogvédelem alatt áll, jelenteni kell.
Technikai leírás: A folyamat rövid leírása. A tevékenység leírása során pontosítani szükséges néhány adatot: technológiai-, időbeni és földrajzi reprezentativitást. Ezek az adatok a használt technológia bemutatását szolgálják.
Adatminőségi ismertető: Egyéb olyan információk, melyek az adatminőség gyengeségét, használati vagy értelmezési nehézségeit jelölik.
Elementary flows: A Kiotói Protokoll által meghatározott ÜHG-k. Minden kibocsátott ÜHG-t meg kell szorozni a Globális Felmelegedési Potenciállal, annak érdekében, hogy azonos mértékegységben legyenek kifejezve a gázok.
A kurzor segítségével kattintson a megfelelő válaszra a képen!
Tovább, a következő oldalra „Hogyan válasszuk ki az emissziós faktort?”. Vagy visszatérés a Menübe.